Air Tahiti Nui Aotearoa Aito (Approved)

Venue: Kohimarama Beach
Date: Sat 9th Mar 2019
Distance: 6km/12/km/24km
Host: Independent Paddlers

Entries

Air Tahiti Nui Aotearoa Aito 2019

Starts: Sat 9th Mar 2019
Entries Close: Wed 6th Mar 2019

6km V1 - Women (12+)

  1. aarmione marsters
  2. Ada Nebauer
  3. Adrianna Gesztey
  4. Anahera Nicol
  5. Apikara Faenza Waihi
  6. Āria HETA (Pending Receipt of Payment)
  7. Ashley Williams (Pending Receipt of Payment)
  8. Bella Rose Day (Pending Receipt of Payment)
  9. Cheyenne Ruka Turoa
  10. Danessa Lemalu (Pending Receipt of Payment)
  11. Danessa Lemalu
  12. Decima Rudolph
  13. DeVhante Marsters-Herewini (Pending Receipt of Payment)
  14. Elysia Crossan
  15. Hana Solomon
  16. Hinewaipounamu Rangihuna Winikerei (Pending Receipt of Payment)
  17. Jorja Muaulu
  18. Kathy Williams (Pending Receipt of Payment)
  19. Kay Berryman
  20. Khobi Paretoa
  21. Melissa Ngati
  22. Morgan Muaulu
  23. NADIA PAKINGA (Pending Receipt of Payment)
  24. NADIA PAKINGA
  25. Nataliah Kingi
  26. Ngatuire Hapi (Pending Receipt of Payment)
  27. Ngawairere Pihama
  28. Nu'u Muliaga
  29. O’ceanea Watene (Pending Receipt of Payment)
  30. Oceania Pene
  31. Paris Pickering (Pending Receipt of Payment)
  32. Paris Pickering
  33. Pene Cooper
  34. Pounamu berryman
  35. Rachael Thompson
  36. Sade Materoa Lissa Rewiri (Pending Receipt of Payment)
  37. Serenity Smith
  38. Sharon Hawke
  39. Tania Enoka
  40. Taylynn Morete
  41. Tea Pauka

6km V1 - Men (12+)

  1. ADRIAN PAKINGA
  2. Autahi Leonard (Pending Receipt of Payment)
  3. Azlan Barrett
  4. Elite Reti (Pending Receipt of Payment)
  5. Ethan Ross Wilson (Pending Receipt of Payment)
  6. Jakoda Wiki
  7. Jaksyn Hepi-Ngarongo
  8. Jaydon Martin
  9. John Harawene
  10. JORDAN BIRTWISTLE
  11. Kaya Chase
  12. Lycan Kay
  13. Mathew Lautua
  14. Patrick Emery (Pending Receipt of Payment)
  15. Romaine Reti (Pending Receipt of Payment)
  16. Roriki Te Tupuariki
  17. Tāmati HETA (Pending Receipt of Payment)
  18. Taonui Henry
  19. Windsor Heem
  20. Wiremu Heem
  21. Wiremu Maxwell

12km V1 - Junior Men (U/19)

  1. Cail Terry
  2. Jake junior Suitauloa (Pending Receipt of Payment)
  3. Jezius Peyroux
  4. Joshua Hurst
  5. Julian Wah
  6. Kacey Ngataki
  7. Ky Webb (Pending Receipt of Payment)
  8. Manawa Irwin (Pending Receipt of Payment)
  9. Manawa Irwin
  10. Matt Maher (Pending Receipt of Payment)
  11. Matthew Walsh
  12. Miyo Pitesa
  13. Noah Singe
  14. Pharrel Grbic
  15. PIRIPI PAKINGA
  16. Rehua Selwyn
  17. Richard Manuka
  18. Rongopai Rehu Murchie
  19. Tarik Jennings
  20. Te Kehuoterangi Niwa-Karakia
  21. Tremiane Rimene

12km V1 - Junior Women (U/19)

  1. Casey Brown-wilson
  2. DeVhantē Marsters-Herewini (Pending Receipt of Payment)
  3. Grace Timmo-Collins
  4. Katarina Haverkamp
  5. Kiara Henry
  6. Kiara Moana Hailley (Pending Receipt of Payment)
  7. Kyra Mita
  8. Makayla Timoti
  9. Maria Phillip-Nassif
  10. Noeramiah Taringa
  11. Rangi-Riana Williams
  12. Sarah Cooper (Pending Receipt of Payment)
  13. Taylar-Jade Watene (Pending Receipt of Payment)
  14. Teina-Rose Liufalani (Pending Receipt of Payment)

12km V1 - Open Women

  1. Akayshia Williams
  2. Amanda Wheatley
  3. Angela HOBSON
  4. Anna Bertram
  5. Chev Reti
  6. Emma Helmich
  7. Inamaru Tere (Pending Receipt of Payment)
  8. Jo Kelly (Pending Receipt of Payment)
  9. Kat Finlay
  10. Maddie Dawe
  11. MANATE MARCY (Pending Receipt of Payment)
  12. Marianna Hodges
  13. monin nadia (Pending Receipt of Payment)

24km V1 - Open Men

  1. Alex Adams
  2. Ash Roozendaal
  3. Bradley Anderson (Pending Receipt of Payment)
  4. Callum O'Leary
  5. Conan Herbert
  6. Fole (Daleki) Finau
  7. Hao Hu
  8. Jonas Hoos
  9. Kier Henry
  10. Kisione Fonua
  11. Luke Wainui
  12. Manutea Million (Pending Receipt of Payment)
  13. Marcel Hellesoe (Pending Receipt of Payment)
  14. matthew hounsome
  15. Mitch Zandstra
  16. Pa Taikato (Pending Receipt of Payment)
  17. Paul Roozendaal (Pending Receipt of Payment)
  18. Simon Wolfgram
  19. Taerea Manoa (Pending Receipt of Payment)
  20. Teremoana Tere (Pending Receipt of Payment)
  21. Tuhiarii CHRISTOPHE (Pending Receipt of Payment)
  22. Tukuhiti Burgess
  23. Turanga Kerr
  24. Tyrin Thomas
  25. Zane Kingi (Pending Receipt of Payment)

12km V1 - Open Men

  1. Daniel Barke
  2. jb ioaba (Pending Receipt of Payment)
  3. Miimama Pepe (Pending Receipt of Payment)
  4. Peter Cowan (Pending Receipt of Payment)

24km V1 - Master Men (40+)

  1. Aaron Te Ahuahu
  2. Bevan Roozendaal (Pending Receipt of Payment)
  3. Clayton Wikaira
  4. Clayton Tetopata (Pending Receipt of Payment)
  5. Craig Fenwick
  6. Daniel Firth
  7. Darryl Hyne
  8. Fabian Hurihanganui
  9. Grant Donaldson (Pending Receipt of Payment)
  10. Jason Ashford
  11. Jason Burgess
  12. Joern Scherzer
  13. Joseph Tamakehu (Pending Receipt of Payment)
  14. Kingi Gilbert
  15. larhantec fabien (Pending Receipt of Payment)
  16. larhantec pierre jean (Pending Receipt of Payment)
  17. Mark Malaki-Williams
  18. Matt Archer
  19. Paddy Harding-Rimene
  20. Philippe Mainguet (Pending Receipt of Payment)
  21. Rudolf Williams
  22. Ryan Frost
  23. Tangitehau Thomson
  24. Turi Hodges (Pending Receipt of Payment)

12km V1 - Master Men (40+)

  1. Anaru Irwin (Pending Receipt of Payment)
  2. Anaru Irwin
  3. Bevan Roozendaal (Pending Receipt of Payment)
  4. David Apelu (Pending Receipt of Payment)
  5. George Taamaru
  6. Jason Reti
  7. Jeff Ah kuoi (Pending Receipt of Payment)
  8. Juan Balza
  9. Junior Pauka
  10. Michael Sala (Pending Receipt of Payment)
  11. Tk Ngataki

12km V1 - Master Women (40+)

  1. Carmel Barrett
  2. Helen Nati
  3. Hiria Rolleston (Pending Receipt of Payment)
  4. Kara Way-Tremain (Pending Receipt of Payment)
  5. Kelley Korau (Pending Receipt of Payment)
  6. Lynda Newton (Pending Receipt of Payment)
  7. Lynora Hati (Pending Receipt of Payment)
  8. Moana Pukeiti
  9. Ngaire Pehi
  10. Nicky Kingi
  11. Nina Goldring
  12. Peata Melbourne
  13. Rachael Francis
  14. Sarah Finau
  15. Sonya .
  16. Vesna Radonich (Pending Receipt of Payment)

24km V1 - Snr Master Men (50+)

  1. Anthony Cribb
  2. Gordon McKay
  3. John Pauling
  4. Richard Pehi
  5. Sonny Lemalu (Pending Receipt of Payment)

12km V1 - Snr Master Women (50+)

  1. Audrey Wikiriwhi
  2. Bridget O'Brien
  3. Henrietta Sakey
  4. Maylene Papuni
  5. Nana Kairua (Pending Receipt of Payment)
  6. Nana Kairua (Pending Receipt of Payment)
  7. Nyree King (Pending Receipt of Payment)
  8. Oraiti Albert (Pending Receipt of Payment)
  9. Rosina Wikaira
  10. Sugar Te Paa
  11. Yvonne Rogers

12km V1 - Snr Master Men (50+)

  1. Doug Taipari
  2. Jeffrey Garrod
  3. Kraig Cornwall
  4. Maori Tere (Pending Receipt of Payment)
  5. Miimetua Siliar
  6. Mike Weiss
  7. Ray Timihou
  8. Tony Parker
  9. Waru Clark

12km V1 - Gld Master Men (60+)

  1. Bill H
  2. Daniel Kaiawe
  3. David King (Pending Receipt of Payment)
  4. Filipo Brewster
  5. George Thomas
  6. Hilda Halkyard-Harawira
  7. Peter Kee
  8. Phil Ash
  9. Tony Carne
  10. William Palmer

12km V1 - Gld Master Women (60+)

  1. Elizabeth Kaiawe
  2. Julie Greig
  3. Liz Tane

24km V1 - Gld Master Men (60+)

  1. Richard Waldegrave